Zalety drzwi aluminiowych

Drzwi aluminiowe to konstrukcja dostosowana do wymogów nowoczesnej architektury. Aluminium jest materiałem plastycznym i łatwo poddającym się obróbce. Minęły już czasy, kiedy konstrukcje aluminiowe dominowały w obiektach przemysłowych i magazynowych. Dziś drzwi aluminiowe ze względu na szereg zalet chętnie wykorzystywane są w domach jednorodzinnych i obiektach użyteczności publicznej.

Trwałość i wytrzymałość drzwi aluminiowych

Aluminium to materiał o małej gęstości i znacznej wytrzymałości porównywalnej do stali. Połączenie tych dwóch cech powoduje, że drzwi aluminiowe są niezwykle lekkie i jednocześnie niemalże niezniszczalne. Nie ulegają korozji i wykazują wysoką odporność na czynniki atmosferyczne, takie jak nadmierna wilgoć, czy promieniowanie słoneczne.

Ze względu na te unikatowe cechy drzwi aluminiowe świetnie sprawdzają się w roli systemów antywłamaniowych. Wzmocnione okuciami, zespołem zamków i szybami z hartowanego szkła stanowią barierę nie do sforsowania dla niepożądanych gości. Są o wiele bezpieczniejsze niż tradycyjne drzwi wykonywane z drewna czy tworzyw sztucznych. Kolejną zaletą jest to, że aluminium nie wymaga żadnej specjalnej konserwacji, czy zabezpieczenia. Jeżeli po latach użytkowania farba w wyniku promieniowania UV zblaknie, drzwi można odświeżyć i ponownie pomalować.

Drzwi aluminiowe dobrej jakości pochodzące od sprawdzonych producentów obok wytrzymałości prezentują niski współczynnik przenikania ciepła oraz dźwiękoszczelność.

Niepowtarzalny design

Aluminium w przeciwieństwie do drewna czy PCV można pomalować na dowolny kolor, nadać mu fakturę i połysk lub obić tworzywem imitującym przykładowo drewno. Dzięki temu architekci mogą maksymalnie wykorzystać cechy tego materiału. Drzwi aluminiowe przyciągają uwagę elegancją, pięknym wykończeniem i wielozadaniowością. Do tego są proste w pielęgnacji. Mokra szmatka i delikatny środek czyszczący łatwo usuwa zabrudzenia z gładkiej powierzchni.

Drzwi aluminiowe to produkt ekologiczny. Jeżeli zdecydują się Państwo na ich wymianę, to można je poddać recyklingowi, bez obaw o środowisko.