Zabudowy balkonów – kilka największych zalet

Balkon oraz taras to pomieszczenia, które znacznie zwiększają urok oraz wartość mieszkania. To miejsce idealne na hodowanie roślin oraz relaks z filiżanką herbaty. Z różnych przyczyn coraz większą popularnością cieszą się balkony zabudowane, które zwiększają komfort ich użytkowania, ale pozwalają także na zwiększenie funkcjonalności tej przestrzeni. 

Ochrona przed czynnikami atmosferycznymi w chłodne dni

Zimną nie ma nic bardziej kłopotliwego niż konieczność usuwania z balkonu pokrywy śnieżnej oraz lodu. Dotyczy to szczególnie balkonów w budynkach z niepełnym zadaszeniem. Zabudowanie balkonu pozwala uniknąć tej konieczności, a dodatkowo chroni także przed innymi czynnikami atmosferycznymi jak deszcz, grad lub nadmierne nasłonecznienie. Dzięki temu może on stanowić również substytut ogrodu zimowego w budynkach wielomieszkaniowych. 

Poczucie bezpieczeństwa i prywatności

Balkon w zabudowie daje także możliwość uchronienia się nie tylko przed deszczem, ale także przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Zabudowa to możliwość uzyskania poczucia większej intymności. Na balkonie często przechowujemy rzeczy, na które nie znajdujemy miejsca w domu. Niejednokrotnie są to np. rowery. Ich ekspozycja niejednokrotnie stanowi zachętę dla złodziei, tymczasem zabudowa balkonu pozwala na stworzenie bariery, która może ich skutecznie zniechęcić. 

Ochrona przed hałasem oraz zanieczyszczeniami

Z zabudowy balkonów korzystają również osoby zamieszkałe przy ruchliwych ciągach komunikacyjnych. Pozwala to na ochronę przed hałasem, który np. w ścisłym centrum może okazać się dokuczliwy bez względu na porę dnia. Nie mniej ważna jest ochrona przed zanieczyszczeniami. Ich źródłem może być nie tylko ruch miejski, ale także zwierząt, które pozostawiają po sobie nie tylko odchody, ale mogą także niszczyć meble lub zawieszoną na balkonie odzież. W okresie zimowym balkon jest miejscem największej utraty ciepła, z tego powodu jego zabudowa pozwoli na uzyskanie oszczędności związanych z ogrzewaniem.