Ogrody zimowe – dlaczego warto w nie inwestować?

Ogrody zimowe to konstrukcje tworzone najczęściej na tarasach lub balkonach domów. W praktyce jednak mogą też stanowić dodatkowe pomieszczenie obok domu w formie tzw. przybudówki. Wykonywane są z wytrzymałych profili aluminiowych oraz przeszkleń, które zapewniają pełny dostęp do światła słonecznego niezbędnego dla prawidłowego rozwoju roślin.

Ogrody zimowe cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Tworzone są nie tylko przy obiektach użytku publicznego, takich jak restauracje czy hotele, ale również przy domach prywatnych, zapewniając idealną przestrzeń do codziennego relaksu w otoczeniu roślinności.

Główne korzyści z posiadania ogrodu zimowego

  • Idealne miejsce do relaksu. Ogród zimowy to przede wszystkim niezwykle przyjemne miejsce do spędzania wolnego czasu niezależnie od pory roku czy pogody panującej na zewnątrz. Budując ogród zimowy przy domu, na balkonie lub tarasie możemy stworzyć dodatkowe, całoroczne pomieszczenie przeznaczone do relaksu w otoczeniu roślinności. Posiadacze takich ogrodów doceniają je szczególnie zimą, gdyż bez konieczności wychodzenia na mróz można podziwiać piękne, śnieżne krajobrazy.
  • Możliwość uprawy różnorodnych roślin. Chociaż przestrzeń w ogrodzie zimowym można zaaranżować w dowolny sposób, większość osób używa ich do uprawy roślin. Przeszklone szyby i dach tworzą bardzo dobre warunki do rozwoju roślin, nawet przy ujemnych temperaturach na zewnątrz. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki dobremu nasłonecznieniu. Oprócz tego w ogrodzie można zastosować dodatkowe systemy grzewcze, np. ogrzewanie podłogowe. Niektórzy posiadają w swoich ogrodach zimowych nawet egzotyczne gatunki roślin.
  • Ciekawy element architektoniczny. Nowoczesne ogrody zimowe to inwestycja, która nie tylko wpływa na zwiększenie komfortu mieszkańców, ale również może podnieść wartość domu czy mieszkania. Nasza firma projektuje i wykonuje ogrody zimowe, które są dostosowane do koncepcji architektonicznej budynku oraz potrzeb użytkowników. Zapewniamy odpowiednie umiejscowienie dobudowanego ogrodu i jego optymalne nasłonecznienie. Tworzone przez nas konstrukcje są wyposażone w odpowiednie uszczelnienia, sprawną wentylację i są w pełni przystosowane do warunków panujących w naszym kraju. Są nie tylko użyteczne, ale jednocześnie bardzo estetyczne. To wszystko sprawia, że ogrodów zimowy może stać się bardzo wartościowym elementem architektonicznym, stanowiącym istotny atut posiadanej nieruchomości.
  • Korzyści ekonomiczne. Wiele osób marzy o przydomowym ogrodzie zimowym, jednak obawia się kosztów związanych z jego budową i utrzymaniem. Taka inwestycja może być jednak opłacalna w dłuższej perspektywie czasowej. Dlaczego? Odpowiednio zaprojektowany ogród zimowy może pozytywnie wpłynąć na poprawę bilansu energetycznego domu. Przeszklone pomieszczenie gromadzi energię cieplną pochodzącą ze słońca, a następnie przekazuje ją do innych wnętrz. Dzięki temu możemy sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu. Aby jednak tak się stało, podczas budowy ogrodu zimowego musi być zastosowana odpowiednia technologia oraz najlepszej jakości materiały. Liczy się również dobry projekt i precyzyjne wykonanie.