Zabudowy balkonów w systemie bezramowym i ramowym – różnice

W mieszkaniach w blokach każdy dodatkowy metr kwadratowy powierzchni jest na wagę złota. W ostatnim czasie coraz więcej osób docenia więc możliwości, które dają im balkony, dlatego też decydują się one na ich zabudowanie. Dzięki temu można korzystać z nich wygodnie właściwie przez cały rok, ciesząc się dodatkowym miejscem do spędzania wolnego czasu. Jak jednak je zabudować oraz czym różnią się systemy bezramowe od ramowych?

Zabudowa ramowa

System zabudowy ramowej jest zastawem ścian i okien, które wykonuje się ze szkła oraz aluminium. Są one zamontowane na rolkach przesuwanych po prowadnicach, które mogą mieć kilka torów jezdnych. System ramowy cechuje się tym, że znakomicie izoluje zarówno od deszczu, jak i wiatru, dlatego też na tak zabudowanym balkonie można komfortowo spędzać czas, nawet w niepogodę. Pozytywnym skutkiem jest również większe docieplenie mieszkania, co będzie stanowiło dużą zaletę w okresie zimowym.

Zabudowa bezramowa

Drugim wariantem jest nowoczesna zabudowa bezramowa, w przypadku której używa się wytrzymałego szkła hartowanego, które ma grubość od 6 do 10 mm. Jest ono bezpieczne, bowiem nawet w przypadku ewentualnego uszkodzenia, nie dochodzi do jego rozbryzgiwania się, dzięki czemu nie stanowi zagrożenia dla przechodniów czy domowników.

Wyróżnikiem względem systemu ramowego jest to, że system przesuwno-rozwierny zdecydowanie ułatwia czyszczenie szyb, a także pozwala na całkowite otwarcie osłony. Z tego też powodu jest to doskonały wariant dla inwestorów, którzy lubią dostosowywać rozwiązania bezpośrednio do swoich potrzeb, bez rezygnowania z funkcji użytkowych.

Warto wspomnieć również o tym, że systemy bezramowe są częściej wykorzystywane w przypadku nowoczesnych budynków. Ich forma jest bowiem bardziej designerska oraz harmonijna i tworzy z fasadą spójną całość. Można też dostosować kolorystykę profili według dającej szerokie możliwości personalizacji palety kolorów RAL.

Jak widać zagospodarowanie przestrzeni balkonowej i zmienienie jej w niemalże dodatkowe pomieszczenie jest naprawdę łatwe, a wszystko to dzięki bezramowym oraz ramowym systemom zabudowy. Obydwa warianty mają swoje zalety, dlatego też jeśli rozważają Państwo montaż, chętnie udzielimy wskazówek, kiedy wybrać konkretne warianty.