Jak wygląda montaż fasady aluminiowej?

Fasady aluminiowe dają praktycznie nieograniczone możliwości projektantom nowoczesnych budynków. Fasady z wykorzystaniem profili aluminiowych są nie tylko efektowne wizualnie, ale i zachowują szereg funkcjonalności, pozwalając na wznoszenie energooszczędnych i pasywnych budynków.

Instalując fasadę, należy trzymać się zasady, by wszystkie jej elementy konstrukcyjne pochodziły od jednego producenta.

Specjall to hurtownia profili aluminiowych marki Aluprof i Reynaers, które dostarczają produktów fasadowych o szerokiej gamie zastosowań i rozwiązań indywidualnych.

Fasada aluminiowa słupowo-ryglowa

Specjall to hurtownia profili aluminiowych marki Aluprof i Reynaers, które dostarczają produktów fasadowych o szerokiej gamie zastosowań i rozwiązań indywidualnych.

Fasada aluminiowa najczęściej dostarczana jest na budowę w postaci prefabrykatów, a więc elementów gotowych do montażu. Instalację fasady aluminiowej rozpoczyna się od rozplanowania systemów wspornikowych fasady w wytyczonych osiach. Za przytwierdzenie wsporników do ściany budynku odpowiadają stalowe kołki rozporowe. Kiedy wsporniki są już na miejscu, to między stropami i ścianami bocznymi mocuje się słupy pionowe, do których w specjalnie wyznaczonych punktach przykręca się rygle.

Do tak przygotowanej konstrukcji nośnej można zacząć montować elementy wypełnień w postaci okien lub drzwi. Prace wykonuje się z zewnątrz zgodnie ze schematem zalecanym przez producenta. Za wytrzymałość konstrukcji odpowiadają w znacznym stopniu listwy dociskowe montowane na systemie uszczelek i profili gumowych. Ostateczny efekt wizualny uzyskuje się poprzez ukrycie widocznych złączy paneli listwami maskującymi. Fasadę aluminiową wykańcza się, wykorzystując obróbkę blacharską.

Dzięki temu typu konstrukcji montaż fasad aluminiowych jest szybki i pozwala na indywidualne realizacje obiektowe.