Do czego wykorzystywane są profile aluminiowe?

Profile aluminiowe to elementy nośne, które dzięki temu, że wykonane są z trwałego i podającego się swobodnej obróbce metalu, stosowane są wszędzie tam, gdzie liczy się znaczna odporność mechaniczna i środowiskowa.

Na profilach aluminiowych montuje się reklamy, oświetlenie, wchodzą one w skład okien, drzwi, balustrad czy mebli. Mogą stanowić konstrukcje stałe lub tymczasowe oraz występować w postaci elementów wykończeniowych i dekoracyjnych. Profile aluminiowe doceniane są w budownictwie, przemyśle, branży reklamowej czy motoryzacji.

Właściwości aluminium

Profile aluminiowe produkuje się z różnych stopów aluminium. Aluminium, czyli glin w połączeniu z innymi pierwiastkami uzyskuje dobry stosunek wytrzymałości do ciężaru własnego. Profile aluminiowe mogą charakteryzować się twardością porównywalną do stali przy dużo mniejszej masie. Jednocześnie aluminium w przeciwieństwie do żelaza jest odporne na korozję. Wiąże się to z tym, że glin utleniając się do kwasów organicznych, a nie tlenków nie przyczynia się do powstawania rdzy.

Niska gęstość, lekkość, łatwość modelowania i gięcia oraz możliwość malowania farbami i lakierami spowodowało, że profile aluminiowe doceniane są szczególnie w budownictwie. Umożliwiły one projektowanie okien o znacznie większej powierzchni szkła niż w przypadku ram drewnianych lub PCV. Jednocześnie profile aluminiowe pozwalają na tworzenie stolarki aluminiowej o nietypowych kształtach i kolorach dopasowanych do współczesnych wymogów architektonicznych.

Z kolei drzwi aluminiowe zapewniają wysoką termoizolacyjność, hydroszczelność i hermetyczność. Profile aluminiowe to produkty często certyfikowane polecane w budownictwie energooszczędnym.

Firma Specjall to hurtownia profili aluminiowych, która dzięki bogatemu doświadczeniu dostarcza dla Państwa produkty sprawdzonej jakości uzyskiwane ze stopów o wysokich parametrach technicznych i użytkowych. Zajmujemy się między innymi dystrybucją profili aluminiowych okien i drzwi marki Aluprof i Reynaers.